Globoti gyvūnus įpareigoja ne tik moralės principai, bet ir įstatymas

Gyvūnų globa


   Šiandien, spalio 4-ąją, pažymima Pasaulinė gyvūnų globos diena. Ji buvo paskelbta 1931 m. Florencijoje per tarptautinę gyvūnų globai skirtą konferenciją. Lietuvoje prieškariu ši diena taip pat buvo minima, o galiojęs Gyvūnų globos įstatymas teikė pakankamą teisinį pagrindą užkirsti kelią nusikaltimams prieš gyvūnus. Pasaulinė gyvūnų globos diena mūsų šalyje vėl pradėta minėti 1994 metais.

 

Gyvūnų globa   Šiandien, spalio 4-ąją, pažymima Pasaulinė gyvūnų globos diena. Ji buvo paskelbta 1931 m. Florencijoje per tarptautinę gyvūnų globai skirtą konferenciją. Lietuvoje prieškariu ši diena taip pat buvo minima, o galiojęs Gyvūnų globos įstatymas teikė pakankamą teisinį pagrindą užkirsti kelią nusikaltimams prieš gyvūnus. Pasaulinė gyvūnų globos diena mūsų šalyje vėl pradėta minėti 1994 metais.

   Lietuvoje 1997-aisiais priimtas Gyvūnų globos, laikymo ir naudojimo įstatymas užtikrino daugelio gyvūnų globą, įteisino nelaisvėn pakliuvusių ir žmogaus globos bei gydymo reikalaujančių gyvūnų priežiūros principus. Šiuo metu Aplinkos ministerija, kaip sakė Gamtos apsaugos departamento Biologinės įvairovės skyriaus vedėjas Selemonas Paltanavičius, rengia šio įstatymo pataisas. Ministerijos padaliniai nuolat rūpinasi laukinių gyvūnų apsauga ir globa, jos sistemos darbuotojai gelbsti į nelaimę pakliuvusius laukinius gyvūnus, juos perduoda gydymo įstaigoms.

   Aplinkosaugininkai dažnai talkina Gyvūnų globėjų asociacijos specialistams, vykstantiems gelbėti į sunkią padėtį pakliuvusių paukščių ar žvėrių. Aplinkos ministerija remia šios asociacijos, kuri kasmet priima, gydo, o po to į laisvę išleidžia iki tūkstančio įvairių rūšių gyvūnų, vykdomas laukinių gyvūnų globos priemones. Asociacijai galima skambinti telefonu 8686 44828.

   Gyvūnų globos samprata apima visus – ir naminius, ir laukinius – gyvūnus. Nors žmonės yra prijaukinę ir savo reikmėms laiko apie 50 rūšių gyvūnų, jie nuolat susiduria ir su laukine fauna, kuriai taip pat reikia atjautos bei globos. Šiuo metu planetoje gyvena apie 4,5 tūkst. žinduolių, 10 tūkst. paukščių, 7 tūkst. roplių ir varliagyvių, iki vieno milijono bestuburių rūšių.

Aplinkos ministerijos informacija, tel. 266 3660

2010-10-04

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.