Galimybę veiksmingiau kovoti su bebrais, kurie padaro daug žalos miškams, pasėliams, pievoms, teikia aplinkos ministro nustatyta nauja šių gyvūnų populiacijos gausos reguliavimo tvarka. Ji neseniai buvo priimta siekiant apsaugoti
Galimybę veiksmingiau kovoti su bebrais, kurie padaro daug žalos miškams, pasėliams, pievoms, teikia aplinkos ministro nustatyta nauja šių gyvūnų populiacijos gausos reguliavimo tvarka. Ji neseniai buvo priimta siekiant apsaugoti nuo laukinių „inžinierių“ daromos žalos laukinę augaliją bei gyvūniją ir natūralias jų buveines, pasėlius, naminius gyvulius, miškus, žuvininkystės ūkius, vandenis ir kitas nuosavybės rūšis.
Žemės, miško, vandens telkinio sklypo savininkams, valdytojams ar naudotojams arba medžioklės plotų naudotojams leidžiama ištisus metus rankinėmis ir mechaninėmis priemonėmis, išskyrus sprogmenis ir sprogstamąsias medžiagas, ardyti bebrų pastatytas užtvankas tose bebravietėse, kur dėl bebrų veiklos daug žalos gali būti padaryta automobilių keliams, geležinkeliams, vandens saugyklų pylimams, pastatams ar melioracijos statiniams, taip pat jeigu dėl pastatytos užtvankos semiami žemės ūkio pasėliai ar kitos naudmenos ar miškas arba užtvanka yra ekologiniu bei kultūriniu požiūriu vertingoje upėje.
Pakėlę vandens lygį ir užtvindę didesnius plotus, mažieji užtvankų statytojai, pasak Aplinkos ministerijos Gamtos apsaugos departamento Gamtos išteklių skyriaus vedėjo Selemono Paltanavičiaus, sukelia dirvos pelkėjimą, daug kur nugraužia ar pažeidžia ežerų, upių pakrančių medžius. Lietuvoje bebrų pradėjo labai gausėti maždaug prieš 15 metų, kai dėl kritusios kailių paklausos jų beveik niekas nemedžiojo.
Nuo 2003 m. šalyje bebrų populiacijos gausa reguliuojama juos medžiojant. Šiuos gyvūnus leidžiama medžioti nuo rugpjūčio 1-osios iki balandžio 15-osios pagal Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisyklių nustatytą tvarką.
Aplinkos ministerijos informacija,
tel. 266 3660 2010-08-16