Nekantrūs vėžiautojai mokės baudas

Rainuotasis vėžys

   Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento Šilalės rajono agentūros pareigūnai Paršežerio ežere užklupo du plungiškius, kurie draudžiamu laiku gaudė vėžius.
Rainuotasis vėžys   Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento Šilalės rajono agentūros pareigūnai Paršežerio ežere užklupo du plungiškius, kurie draudžiamu laiku gaudė vėžius.

   Pamatę aplinkosaugininkus ir supratę, kad atsakomybės išvengti nepavyks, pažeidėjai sugautus vėžius išpylė atgal į ežerą. Iš pažeidėjų buvo paimti 142 bučiukai vėžiams gaudyti, elektrinis valties variklis, akumuliatorius, ritė.

 
    Plungiškiams pagal ATPK 87 str. 3d. gresia nuo 200 Lt iki 700 Lt bauda su pažeidimo padarymo įrankių konfiskavimu. Šilalės rajono agentūros pareigūnai kartu su žvejais mėgėjais ir toliau žada vykdyti nuolatinę Paršežerio ežero kontrolę.
 

   Mėgėjiškos žūklės taisyklės skelbia, kad nuo spalio 15 d. iki liepos 15 d. draudžiama gaudyti plačiažnyplius ir siauražnyplius vėžius. Gaudant vėžius anksčiau, galima stipriai pakenkti jų populiacijai. Nuo patelės uodegėlės išsilaksto vėžiukai ir pradeda savarankišką gyvenimą tik liepos pradžioje. Po 3-5 metų vėžiai užauga iki gaudyti leistino 10 centimetrų ilgio.

   Primename, kad pagal mėgėjiškos žūklės taisykles per parą leidžiama sugauti ne daugiau kaip 50 vienetų vėžių (išskyrus rainuotuosius ir žymėtuosius vėžius, kurių sugavimo kiekis, dydis ir gaudymo būdas neribojamas). Leidžiama imti ne trumpesnius nei 10 cm vėžius. Matuoti reikia nuo galvos smaigalio iki ištiestos uodegos galo. Be to, plačiažnyplius ir siauražnyplius vėžius draudžiama gaudyti kitais žvejybos įrankiais ar būdais nei bučiukais ar samteliais vėžiams gaudyti. Galiausiai, gaudant vėžius, reikalingas leidimas, kaip ir žuvų žūklei.

    Gaudydami neleistinais būdais ir įrankiais, už kiekvieną vėžį mokėsite 4,25 lito ir nuo 200 litų administracinę baudą. Gaudydami be leidimo, už viršnorminius ir mažesnius nei 10 cm sumokėsite 2,13 lito baudą už vėžį. Vienas žvejys gali gaudyti ne daugiau kaip su 5 įrankiais.

   Šiuo metu Lietuvoje gyvena 4 vėžių rūšys – dvi vietinės Europos vėžių rūšys –  plačiažnypliai, siauražnypliai, ir dvi Šiaurės Amerikos žemyno: introdukuoti 1972 m. žymėtieji vėžiai ir invazinė, savaime sparčiai plintanti rainuotųjų vėžių rūšis. Plačiažnypliai vėžiai yra vienintelė vietinė Lietuvoje gyvenanti vėžių rūšis.

 Žymėtieji vėžiai atsparūs lietuviškus vėžius šienaujančiam vėžių marui ir mažiau jautrūs taršai. Rainuotieji plinta kaip parazituojanti rūšis, išstumdami vertingesnius vėžius. Juos nesunku atskirti pagal dryžius ant uodegos, o žymėtieji ant žnyplių turi po šviesią dėmelę.
 
 Aplinkos ministerijos informacija, 2191869
 
 

2010-07-10

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.