
Pamatę aplinkosaugininkus ir supratę, kad atsakomybės išvengti nepavyks, pažeidėjai sugautus vėžius išpylė atgal į ežerą. Iš pažeidėjų buvo paimti 142 bučiukai vėžiams gaudyti, elektrinis valties variklis, akumuliatorius, ritė.
Mėgėjiškos žūklės taisyklės skelbia, kad nuo spalio 15 d. iki liepos 15 d. draudžiama gaudyti plačiažnyplius ir siauražnyplius vėžius. Gaudant vėžius anksčiau, galima stipriai pakenkti jų populiacijai. Nuo patelės uodegėlės išsilaksto vėžiukai ir pradeda savarankišką gyvenimą tik liepos pradžioje. Po 3-5 metų vėžiai užauga iki gaudyti leistino 10 centimetrų ilgio.
Primename, kad pagal mėgėjiškos žūklės taisykles per parą leidžiama sugauti ne daugiau kaip 50 vienetų vėžių (išskyrus rainuotuosius ir žymėtuosius vėžius, kurių sugavimo kiekis, dydis ir gaudymo būdas neribojamas). Leidžiama imti ne trumpesnius nei 10 cm vėžius. Matuoti reikia nuo galvos smaigalio iki ištiestos uodegos galo. Be to, plačiažnyplius ir siauražnyplius vėžius draudžiama gaudyti kitais žvejybos įrankiais ar būdais nei bučiukais ar samteliais vėžiams gaudyti. Galiausiai, gaudant vėžius, reikalingas leidimas, kaip ir žuvų žūklei.
Šiuo metu Lietuvoje gyvena 4 vėžių rūšys – dvi vietinės Europos vėžių rūšys – plačiažnypliai, siauražnypliai, ir dvi Šiaurės Amerikos žemyno: introdukuoti 1972 m. žymėtieji vėžiai ir invazinė, savaime sparčiai plintanti rainuotųjų vėžių rūšis. Plačiažnypliai vėžiai yra vienintelė vietinė Lietuvoje gyvenanti vėžių rūšis.
2010-07-10