Lydekoms apsaugoti pratęstas draudimas jas žvejoti

lydeka

 

   Aplinkos ministras Valentinas Mazuronis dar dešimčia dienų – iki balandžio 30 d. – pratęsė draudimą žvejoti lydekas. Jas gaudyti Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklės draudžia nuo vasario 1 d. iki balandžio 20 d.

 

lydeka   Kadangi pavasaris šiemet gerokai vėluoja, aplinkos ministras Valentinas Mazuronis dar dešimčia dienų – iki balandžio 30 d. – pratęsė draudimą žvejoti lydekas. Jas gaudyti Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklės draudžia nuo vasario 1 d. iki balandžio 20 d. Žvejoti lydekas iki balandžio 30 d. draudžiama ir kaimyninėse valstybėse – Latvijoje, Lenkijoje.

   Lydekų ištekliams apsaugoti aplinkosaugininkai šiuo metu visoje Lietuvoje vykdo akciją ,,Lydeka – 2013“. Ji prasidėjo kovo 20 d. ir vyks iki balandžio 30 d. Akcijos metu aplinkosaugininkai nuolat organizuoja reidus prie vandens telkinių. Jiems talkina neetatiniai aplinkos apsaugos inspektoriai, o esant reikalui, ir policijos pareigūnai.

   „Kaip rodo patirtis, pradėjus neršti lydekoms, brakonierius apima karštinė, todėl mūsų inspektoriai jau dabar itin sustiprino vandens telkinių kontrolę. Jie į reidus važiuoja ir naktimis, ir savaitgaliais, ir per šventes. Pažeidėjams lieka vis mažiau vilčių, kad pavyks nuo mūsų pareigūnų pasislėpti ar išsisukti nuo baudų ir tūkstantinių ieškinių už žuvų ištekliams padarytą žalą“, – sako aplinkos ministras Valentinas Mazuronis.

   Už kiekvieną draudžiamu laiku sugautą lydeką teks sumokėti 543 litų. Jeigu ji sugauta draustinyje ar rezervate – triskart daugiau, t. y. 1629 litus. Jeigu užkimba žuvis, kurią tuo metu draudžiama gaudyti, ją reikia iš karto paleisti atgal į vandens telkinį. Draudžiamos gaudyti žuvys, suleistos į tinklelį sugautam laimikiui laikyti, nesvarbu, ar jos gyvybingos, ar ne, laikomos laimikiu ir už jas teks atlyginti žalą.

   Jeigu pasibaigus minėtajam draudimo žvejoti lydekas terminui žvejui pasitaikytų sugauti dar neišneršusią žuvį, tik nuo jo sąžinės priklausys, ar jis paleis tą lydeką. Ministro manymu, žvejų kultūra kyla. Pavyzdžiui, daugėja mėgėjų, kurie paleidžia visas sugautas žuvis. Taip pat kasmet mažėja žvejojančiųjų be leidimų, mažiau paliekama šiukšlių žvejybos vietose.

   Aplinkos ministerija primena, kad iki gegužės 15 d. dar draudžiama žvejoti kiršlius ir salačius, iki gegužės 20 d. – sterkus, nuo gegužės 1 d. iki liepos 31 d. – otus Baltijos jūroje, nuo gegužės 15 d. iki birželio 15 d. – žiobrius.

Gyventojai kviečiami nelikti abejingais pastebėjus brakonierius ir apie juos nedelsiant pranešti to regiono, kuriame pamatė pažeidėjus, aplinkos apsaugos departamento (RAAD) pareigūnams šiais telefonais:
 

Utenos RAAD 8 686 48 407; 8 686 32 920; 8 698 06 234; 8 611 33 690

Aplinkos ministerijos informacija, tel. 8~706 63660
2013-04-12

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.